Search form

Лука 23:22

22Тој, и по третпат им рече: – Та какво зло направил Овој? Јас не најдов во Него ништо, за што заслужува смрт; па затоа ќе Го казнам и ќе Го пуштам.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index