Search form

Лука 23:26

26И кога Го поведоа, го фатија некојси Симон Киринеец, кој се враќаше од нива, и му го кладоа крстот, за да го носи по Исуса.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index