Search form

Лука 23:34

34А Исус рече: – Оче, прости им, оти не знаат што прават!

Изостави во четвртокот од Сирната седмица

И кога ги делеа алиштата Негови, фрлија ждрепка.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index