Search form

Лука 23:35

35А народот стоеше и гледаше; се потсмеваа заедно со народот и началниците, велејќи: – Други спаси, нека се спаси и Себеси, ако е Он Христос, избраникот Божји.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index