Search form

Лука 23:49

49А сите Негови познати, и жените кои Го следеа од Галилеја, стоеја подалеку и го гледаа тоа.

Крај на 8-то евангелие за св. страданија Христови и на 6-от час

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index