Search form

Лука 24:1

ГЛАВА 24

(Зачало 112)

1И во првиот ден по саботата, многу рано, тие дојдоа на гробот, носејќи ги подготвените мириси, а заедно со нив беа и некои други;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index