Search form

Лука 24:12

(Зачало 113)

12Но, Петар стана и отиде бргу до гробот, и кога се наведна, ја виде внатре само плаштаницата и се врати, чудејќи се самиот во себе за она што се случило.

Крај на четвртото воскресно евангелие

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index