Search form

Лука 3:14

14Го прашаа и некои војници, говорејќи: – А ние што да правиме? И им рече: – Никого не присилувајте, никого не клеветете, и бидете задоволни со вашите плати.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index