Search form

Лука 3:16

16Јован им одговараше на сите, велејќи: – Јас ве крштевам со вода; ама доаѓа посилен од мене, Кому што не сум достоен да Му ги одврзам ремењето на обувките Негови: Он ќе ве крсти со Дух Свети и со оган.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index