Search form

Лука 3:17

17Нему лопатата Му е во раката Негова и Он ќе го очисти гумното Свое, и ќе го собере житото во амбарот Свој, а плевата ќе ја изгори со неизгаслив оган.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index