Search form

Лука 3:22

22и Светиот Дух слезе на Него во телесен вид, како гулаб, и се чу глас од небото, кој велеше: Ти си Мојот возљубен Син, на Тебе е Мојата волја.

Крај на понеделникот

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index