Search form

Лука 3:8

8Но, направете плодови достојни за покајание и не почнувајте да говорите во себе: Авраама го имаме за татко! Зашто ви велам, дека Бог може и од овие камења да издигне чеда на Авраама.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index