Search form

Лука 4:22

22И сите Му посведочија,

(Зачало 14)

И се восхитуваа на Неговите благодатни зборови што излегуваа од устата Негова

Крај на четвртокот и на Црковна нова година

и велеа: – Не е ли Овој синот на Јосифа?

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index