Search form

Лука 5:1

ГЛАВА 5

(Зачало 17)

1Еднаш, навалуваше народот кон Него, за да го слуша словото Бож јо, а Он стоеше покрај Генисаретското Езеро.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index