Search form

Лука 5:12

(Зачало 18)

12Акога беше Исус во еден град, дојде некој човек сиот лепрозен, и штом Го виде Исуса, падна ничкум и, молејќи Му се, рече: – Господи, ако сакаш можеш да ме очистиш!

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index