Search form

Лука 5:17

(Зачало 19)

17И еден ден, кога поучуваше Он, и седеа таму фарисеи и законоучители, кои беа дошле од сите села на Галилеја и Јудеја, и од Ерусалим, и силата Господова беше таа што ги лекува.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index