Search form

Лука 5:27

(Зачало 20)

27Апотоа излезе Исус и виде еден цариник, по име Левиј, кој седеше на царинарницата, и му рече: – Врви по Мене!

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index