Search form

Лука 5:36

36Им ја кажа и оваа парабола: – Никој не става нова крпа на стара облека, оти и новата ќе се искине, а и на старата не ѝ прилега новата.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index