Search form

Лука 5:37

37И никој не налева ново вино во стари мевови; зашто, новото вино ќе ги распука мевовите, и тоа ќе истече, а и мевовите ќе се упропастат;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index