Search form

Лука 6:1

ГЛАВА 6

(Зачало 22)

1Во првата сабота, по вториот ден од Пасха, се случи да минува преку нивјето и учениците Негови кинеа класје и, триејќи ги со раце, јадеа.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index