Search form

Лука 6:17

(Зачало 24)

17Па, откако слезе заедно со нив, Он се задржа на едно рамно место; таму беа и мнозина Негови ученици и многу луѓе од цела Јудеја и Ерусалим, и од приморјето тирско и сидонско,

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index