Search form

Лука 6:22

22Блажени ќе бидете, кога ќе ве намразат луѓето, и ќе ве одделат и похулат, и ќе го исфрлат името ваше како лошо, заради Синот Човечки!

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index