Search form

Лука 6:35

35Туку, вие љубете ги непријателите ваши и правете добро, и на заем давајте, без да очекувате нешто; па ќе биде голема наградата ваша и ќе бидете синови на Севишниот; зашто Он е благ кон неблагодарните и кон лошите.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index