Search form

Лука 6:4

4Откако влезе во домот Божји, ги зеде лебовите од предложението, коишто не требаше да ги јаде никој, освен свештениците, па јадеше, и им даде на оние што беа со него!

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index