Search form

Лука 6:42

42Или, како можеш да му речеш на својот брат: – Дозволи, брате, да ти ја извадам раската од окото твое; кога самиот не ја гледаш гредата во своето око? Лицемере, најнапред извади ја гредата од своето око, па тогаш ќе видиш како да ја извадиш раската од окото на брата си.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index