Search form

Лука 6:9

9Тогаш им рече Исус: – Ќе ве прашам: што е дозволено да прави човек во сабота – добро или зло? Да спаси една душа или да погуби? А тие молчеа.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index