Search form

Лука 8:1

ГЛАВА 8

(Зачало 34)

1Потоа, Он одеше по градовитеиселата, проповедајќи и благовестувајќи го царството Божјо; а со Него беа дванаесетте,

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index