Search form

Лука 8:13

13а она на камен – се оние кои, кога ќе го чујат словото, со радост го примаат; ама немаат корен и веруваат некое време, па штом ќе дојдат искушенија, тие се откажуваат;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index