Search form

Лука 8:14

14тоа, пак, што падна меѓу трње – се оние, кои го слушаат словото, но кога ќе отидат, се оддаваат на грижи, богатство и наслади од овој живот и не донесуваат плод;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index