Search form

Лука 8:16

(Зачало 36)

16Никој, кога ќе запали свеќа, не ја поклопува со сад, ниту ја става под кревет, туку ја поставува на свеќник, за да ја гледаат светлината оние што влегуваат.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index