Search form

Лука 8:24

24Пристапија и Го разбудија, говорејќи: – Наставниче, Наставниче, загинуваме! А Он, штом се разбуди, им заповеда на ветрот и на брановите; и тие се смирија – и настана тишина.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index