Search form

Лука 8:41

41И ете, дојде еден човек, по име Јаир, кој беше управник на синагогата; па кога падна пред нозете Исусови, Го молеше да отиде во домот негов,

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index