Search form

Лука 8:45

45И рече Исус: – Кој се допре до Мене? А кога сите се откажуваа, Му рече Петар и оние што беа со Него: – Учителе, народот Те опколил и Те притиска, а прашуваш: – Кој се допре до Мене?

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index