Search form

Лука 9:1

ГЛАВА 9

(Зачало 40)

1Па, откако ги повика дванаесетте, им даде сила и власт над сите нечисти духови, и да лекуваат болести,

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index