Search form

Лука 9:12

12А денот почна да намалува.

(Зачало 42)

И се приближија до Него дванаесетте и Му рекоа: Отпушти го народот да оди по околните села и колиби на ноќевање и да си најде храна; оти овде сме во пусто место.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index