Search form

Марко 1:11

11И се чу глас од небесата: – Ти си Мојот возљубен Син, Кој е според Мојата волја.

Крај на Богојавление, на утрената

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index