Search form

Марко 10:32

32Кога беа на пат, искачувајќи се за Ерусалим, Исус одеше пред нив, а тие беа уплашени; па, врвејќи по Него, се плашеа.

Крај на петокот

(Зачало 47)

И кога ги повика повторно дванаесетте, почна да им зборува што ќе се случи со Него:

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index