Search form

Марко 12:28

(Зачало 56)

28Тогаш пристапи еден од книжниците, којшто ги слушаше како се препираат и увиде дека Исус им одговараше добро, па Го праша: – Која е прва од сите заповеди?

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index