Search form

Марко 14:22

22И кога јадеа, Исус зеде леб, го благослови, го прекрши, па им даде и рече: – Примете, јадете; ова е Моето тело!

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index