Search form

Марко 14:27

27И им рече Исус: – Сите ќе се соблазните заради Мене во оваа ноќ; зашто е напишано: „ќе го поразам пастирот и ќе се разбегаат овците“.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index