Search form

Марко 14:3

(Зачало 63)

3Акога беше Он во Витанија, во куќата на Симона Лепрозниот, и седеше на трпезата, дојде една жена со шишенце скапоцено и чисто нардово миро и, кога го искрши шишенцето, го изли мирото врз главата Негова.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index