Search form

Марко 14:41

41И по третпат дојде и им рече: – Спиете, значи, и почивате! Свршено е, дојде часот; еве, се предава Синот Човечки во рацете на грешниците.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index