Search form

Марко 14:43

(Зачало 65)

43И веднаш, додека Он уште говореше, Јуда, еден од дванаесетте, дојде, и со него многу народ од првосвештениците, книжниците и старешините со оружје и стапови.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index