Search form

Марко 14:65

65И некои почнаа да плукаат на Него, да Му го покриаат лицето, да Го бијат и да Му велат: – Проречи! И слугите Го удираа по образите.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index