Search form

Марко 14:72

72И по вторпат петел запеа. Петар се сети на зборовите, што му ги кажа Исус: – уште пред двапати да запее петел, трипати ќе се одречеш од Мене. И почна да плаче.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index