Search form

Марко 15:32

32Христос, Царот Израилев, нека слезе сега од крстот, па да видиме и да поверуваме.

Крај на шестото евангелие за св. страданија Христови и на ризата Господова

Го хулеа и распнатите со Него.

Читај во петокот

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index