Search form

Марко 16:20

20Тие, пак, отидоа и проповедаа насекаде; и Господ го поткрепуваше словото нивно со чуда што се јавуваа. Амин!

Крај на третото воскресно евангелие и на Вознесение Христово

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index