Search form

Марко 16:8

8Па, штом излегоа, побегнаа од гробот, зашто ги опфати страв и ужас, и никому ништо не рекоа, бидејќи се плашеа.

Крај на второто воскресно евангелие и на Мироносиците

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index