Search form

Марко 2:18

(Зачало 9)

18Учениците на Јована и на фарисеите постеа. И приоѓаа некои, па му велеа: – Зошто учениците Јованови и на фарисеите постат, а Твоите ученици не постат?

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index