Search form

Марко 3:5

5Па, кога ги изгледа со гнев, бидејќи му беше тешко поради нивните скаменети срца, му рече на човекот: – Протегни ја раката своја! И ја протегна, и таа му стана здрава, како и другата.

Крај на саботата

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index